Stres,yüksek kan basıncı,hareketsiz yaşam,sağlıksız diyet beslenme çalışanların en büyük düşmanı.

hüseyin haydar duranÇalışma, stres, yüksek kan basıncı ve uzun çalışma saatleri kaynaklanan sağlıksız diyetler bir araya geldiğinde, çalışanlar için ciddi sağlık sorunlarına neden olmakta. Sağlık sorunlarının binlerce nedeni olabilir. Mobbing adı verilen süreçte işçi Psikolojik strese  uzun süre maruz kalmaktadır. Kötü beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam eklenince çalışanların fiziksel ve psişik sağlığının bozulması kaçınılmaz.  Üst düzey yöneticilerin kalp rahatsızlıklarının artması son zamanlarda sıklıkla görülmektedir. Çalışma yaşamını düzenleyen Uluslararası sözleşmeler, Anayasamız, yasa,yönetmelikler bir noktaya kadar iş ilişkilerini koruyabilmektedir. Türk adalet sisteminin işleyişinin uzun ve maliyetli oluşu; iş hukukuna yönelik işveren alışkanlıklarının iyi düzeyde olmaması çalışanları yıpratmaktadır. İşte bu yıpranmanın karşılığı kıdem tazminatıdır. Peki kıdem tazminatını alabilmek her durumda mümkün mü, cevabı hayır. Bu web sitemizden bilgilendirici, aydınlatıcı içerikler yayınlıyoruz. Fakat işçinin kendini koruması, kendinin doktoru, kendinin avukatı olmasını kaçınılmaz kılıyor. Bu süreçte psikolojik hatta psikiyatrik destek alınız. 

O halde çalışma şartlarınızın yasaya uygun hale getirilmesini talep ederken;

“sağlıksız beslenme, diyet ve hareketsiz yaşamı” terketmelisiniz. Unutmayın siz kendinizin en iyi doktoru ve avukatısınız.

avtevrat

Av.Tevrat DURAN- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur. Adres: İkitelli-Atatürk Mah. Güner Sok. No:1 Teknikyapı Metropark B1 Kule Kat:36 D:295 Küçükçekmece-İSTANBUL GSM: 0553 254 81 34

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir