Hakkımızda

Av.Tevrat DURAN, İstanbul Barosu'na bağlı serbest avukatlık yapmaktadır.
Av.Tevrat DURAN, İstanbul Barosu’na bağlı serbest avukatlık yapmaktadır.

Av.Tevrat DURAN (İstanbul Barosu Sicil No:24851) , 1977 yılında Fatsa’da doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Fatsa ve Bakırköy İmam Hatip Liseleri’nde

ilk Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (1995-1999 yılları arasında)

ikici lisans eğitimini AÜ. İktisat Fakültesi’ne bağlı Uluslararası İlişkiler Bölümünde (2013-2016 arasında) tamamlamıştır. 
Av. Tevrat DURAN İstanbul Barosu’na 2000 yılında 24851 sicil numarasıyla kayıt olarak avukatlık ruhsatını almış ve askerlik dönüşü  mesleki yaşantısına devam etmiştir. 

2000 yılından bu yana hukuk ofisinde mesleki faaliyetini devam ettirmektedir.

Vizyonumuz ; yargılama faaliyetinde müvekkilin haklarını etkin olarak savunmak hukuk devletinin yerleşmesi amacına uygun şekilde meslekteki saygınlığımızı korumak bir üst düzeye çıkarmaktır.
Stratejik amacımız: ‘Hak arama yolculuğunda müvekkilimize ‘Etkin, Etkili ve Çözüme Odaklanmış Hukuki Danışmanlık ,Arabuluculuk ve Dava avukatlığı Hizmeti Sunmak’tır.

‘Hak arama mücadelemizi 19 yıldır her daim özenle yapmaya devam ediyoruz.’  

Hukuk ofisimiz, güncellenen bilgisi ve 23 yıllık hukuk tecrübesiyle; önüne gelen hukuki sorunları gerekli ihtimamı (özen) göstererek “medeni hukuk,ceza hukuku,idare hukuku,icra hukuku” gibi farklı hukuk disiplinleri açısından yorumlama,sorunu tanımlama,analiz edebilme,sentezleme ve çözüm önerileri getirerek çözümleme yeteneğine sahiptir. Maalesef Kusurlu adalet sistemimizde  ‘hak-hakkı aramak’  en büyük ihtimamı hak etmektedir. 

AV TEVRAT DURANHukuki süreçte müvekkilin de katılımının sağlandığı, görüşünün alındığı proaktif hukuki yönetişime değer vermekteyiz.  Çünkü bizler Adaletin yerini bulması için kaygı duyuyor bunun için ihtimam gösteriyor vekil edenlere ‘önleyici(prevetif) hukuki prosedür’ ve/ya ‘onarıcı (correctif)  hukuki yardım’ sunuyoruz.

UYAP sistemini aktif olarak kullanarak davaları , arabuluculuk faaliyetini UYAP sistemi üzerinden de takip ediyoruz. 

Av.Tevrat DURAN, Türkiye Barolar Birliği ile Avrupa Konseyi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri Projesine” Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlediği ‘ 35-A Uzlaşma Eğitimine’ katılmış olup “Gayrimenkul,Kamulaştırma Hukuku, İş Hukuku ve Tüketici Hukuku” alanlarında yazılmış hukuki yazıları ve medyada program ve kendisiyle yapılan ropörtajlarla hukuk dünyasında kendine saygın bir yer edinmiş yazılarından alıntılar yapılmıştır. 

Evli ve 3 çocuk babası olup ‘Atatürk Mah. Güner Sok No:1 Metroparktowers B1 Kule Kat :36 D:295 PK 34307 Küçükçekmece/İSTANBUL’ adresindeki kendi ofisinde özellikle “kamulaştırma-gayrimenkul,İş Hukuku,Tüketici hukuku” alanlarında ve diğer alanlarda “pekişmiş hukuk bilgisi ve deneyimleriyle “ mesleki kariyerini devam ettirmektedir.

Bu web sitesini bilgilendirme amaçlı olup iletişim bilgilerimize ulaşmak için kullanabilir ve hukuki yazılarımızı okuyarak gündemi hukuki bir bakış açısıyla takip edebilirsiniz. İlgi alanlarımızdaki mevzuat değişikliklerini yakinen takip ediyoruz. Bu site üzerinden teknik ve sofistike olarak üretilen hukuki bilgiyi sade, anlaşılır üslupla toplum hizmetine tahvil etmeye çaba sarfediyoruz. 

Bu web sitesinde yer alan bilgiler kesinlikle avukat – müvekkil ilişkisi oluşturulmasına yönelik bir çağrı değildir ve böyle bir çağrı olarak dikkate alınmamalıdır. Bu sitede paylaşılan yazılar ve bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık ve hukuki yardım teşkil etmez, verilen yanıtlar avukatlık sözleşmesi kurulması olarak değerlendirilmemelidir, bilgilerin doğruluğu,güncelliği garanti edilmez.  Web sitesinde yazılan bilgiler doğrultusunda hukuki metin hazırlamanız halinde tarafımızdan sorumluluk üstlenilmez. Her somut olayın kendine göre özelliği olup bu sitede yer alan bilgi ve yorumlar her olaya uygulanamaz. Sayfalarımızdaki yazılar genel perspektif çizmekte hukuki konularda temel bilgilere yer verilmektedir. Ayrıntılı hukuki-teknik bilgiye ücretli ‘danışmanlık hizmeti’ alarak erişebilirsiniz. 

Sitemizde yer alan yazılardan izinsiz alıntı yapılamaz,hiçbir şekilde tamamen kopyalanamaz. Aksi halde telif hakkı kapsamında hukuki ve cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz. 

Avukatlık Hizmetlerimizin kapsamı ve çalışma koşullarımız hakkında bilgi almayı istemeniz halinde, iletişim bölümünde yer alan iletişim formunu doldurarak irtibat kurabilirsiniz. Bu web site, Avukatlık Mesleği Etiğine, Meslek İlke ve Kurallarına uymayı kutsal bir ödev saymaktadır.

En önemli güç kaynağımız devamlı yenilenen bilgi ile  dava öncesi hukuki stratejimizi belirlememiz ve 1995’ten bu yana hukuk alanındaki birikim ve uzmanlığımızdır. 

Saygılarımla

Av. TEVRAT DURAN

İstanbul Barosu-24851

avukattevrat@gmail.com

0553 254 81 34

Adres: Haritada görmek için tıklayınız.

 http://AV.TEVRAT DURAN AVUKATLIK OFİSİ
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

10 thoughts on “Hakkımızda

 • 7 Mart 2014 at 15:19
  Permalink

  Bize hukuku anlaşılır kılıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

  Reply
 • 16 Mayıs 2014 at 22:34
  Permalink

  Tevrat bey emek verip yol gösterdiğiniz için Allah razı olsun.

  Reply
 • 22 Mayıs 2014 at 00:23
  Permalink

  tevrat bey merhaba;

  32 aydır kimya mühendisi olarak çalışmakta olduğum firmada sekreterin haksız suçlamaları ile defalarca azar işittim. ancak her defasında birdaha olmasın diye olay kapatıldı. bunu üstünlük gören sekreter işi daha büyütüp kocası ve arkadaşlarına servis güzergahında bana saldırttı. darp edildim 10 gün rapor aldım. şimdi mahkemelik durumdayız. sekreter sürekli arkamdan laf atarak küfür ederek beni tarrik etmeye çalışıyor. ancak sadece yanlızken bunu yaptığı için ıspat edemiyorum. iş yerinde huzuzrum kalmadı, verimim düştü. artık bu yerde çalışmak istemiyorum. bu kadar emeğim boşa gitmesin istiyorum. tazminat hakkım nedir? sabah 8 akşam 6 çalışıyorum. sadece pazar günüm tatil. resmi tatillerde çalışıyorum.

  Reply
  • 22 Mayıs 2014 at 14:46
   Permalink

   Cumartesi günleri ve ulusal bayram genel tatil ücretlerinizi isteme hakkınız var şu anda. Bu hakkınızı talep ile hukuki sürece başlayabilirsiniz.

   Reply
 • 5 Ağustos 2014 at 18:13
  Permalink

  Merhaba Tevrat Bey ben yaklaşık bir yıl önce çalıştığım iş yerinin kapanmasıyla işsiz kaldım.İş yeri kapatılırken sizi mağdur etmeyeceğiz diye söz verdiler.[iki yıldır çalışıyordum,yıllık izin zamanım gelmiş fakat kullanamamıştım]Bir miktar parayı banka hesabımıza yatırlar,fakat hala tazminatımızın bir kısmını ödemiyorlar.Telefonlarımıza çıkmıyorlar.İş mahkemesiyle uğraşmak istemiyorum.Bu konuyla ilgili başvurabileceğim herhangi bir yer varmı. tazminatımı nasıl alabilirim.

  Reply
  • 6 Ağustos 2014 at 14:40
   Permalink

   Mahkeme dışı çözüm yolları tavsiye etmiyorum. Sonuçta mahkemenin arkasında devlet var ve ötesi hukuk dışıdır.

   Reply
 • 25 Ocak 2018 at 20:59
  Permalink

  Merhaba tevrat bey 8 yıldır özel sektörde otopark görevlisi olarak bayan arkadaşımla beraber vardiyalı olarak 8 saat üzerinden çalışıyoruz bayan arkadaşın doğum yapması üzerine şu anda süt izni olarak saat 10 gelip 4 te gidiyor bende sabah sekizden on a kadar otopark a bakıyorum saat 10 dan sonra personel şefin istegi üzerine teknik servis bölümüne geciyorum.fazla teknik bilgimde veya belgemde yok ve daha önceden de anlamadığım işe karışmıycagımaza karışırsak başımıza gelebilecek olaydan kendim mesulüm die kagıt imzaladık. Teknik servise gecmiyorum benim işim degil desem şimdi bana zorluk cıkaracaklar bahane arayacaklar en ufak bişeyde tutanak tutacaklar işten atılmaya kadar gidecek.. Şimdi ben bu sebebden dolayı işden kendi rızam ile cıksam tazminatımı alabilirmiyim..saygılarımla.

  Reply
  • 30 Ocak 2018 at 13:02
   Permalink

   İşiniz kapsamında olmayan işlerde çalıştırılmanız hukuka uygun değildir.

   Reply
 • 10 Kasım 2018 at 17:10
  Permalink

  merhabalar , 6 yıllık kamulaştırma davamız var , yargıtay onama kararlarına itiraz etme hakkımız varmıdır. yer yalova bursa karayolu davası. ben ist. b. evlerdeyim. tşk ler

  Reply
  • 15 Kasım 2018 at 16:16
   Permalink

   Evet eski kararlar için tashihi karar hakkı bulunmaktadır.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir