Ücretli Danışma

Avukata Danışma Ücreti ne kadardır ?

http://AV.TEVRAT DURAN AVUKATLIK OFİSİ
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

danışma-ücretlidir1985 yılından bu yana sivil kullanıma açık yaygın İnternet günümüzde gelenekselden  farklı modern kültürlenme ortamı sağlamaktadır. İnternet ‘kendi aralarında bağlantı’ anlamındadır. Her türlü bilgi internete aktarıldığı için güvenli bilgiye erişim sorunu vardır. Artık İnternet ile istediğimiz bilgiye dilediğimiz yerden hızlıca olağanüstü kolaylıkla ulaşıyoruz.  Bu web site üzerinden güvenli hukuki bilgiye ulaşabileceksiniz. Çünkü hukuk forumlarındaki bilginin kaynağı bilinmediği için  manipülasyona açık hale gelmektedir.

İnternet tüm dünyayı bilgisayar ve akıllı telefonlarla biz nerede isek oraya getirirken bilgiyi belli zümrenin tekelinden çıkararak demokratikleştirmekte ve ağ toplumuna dönüştürmektedir.   Bilgisayar ve medya okuryazarlığı arttıkça web üzerinden bilgi akışı hızlanmakta bir yere konvansiyonel araçlarla gitmeden bilgisayar başından hukuki hizmet alabilmek mümkündür.

Yüzyüze gelmeden Online olarak internet ortamından hukuksal sorularınızı yanıtlıyoruz. Kişisel bilgileriniz ve sorularınız gizli tutulacaktır.

Hukuki problemler önleyici/koruyucu hukuki danışmanlık ile daha ortaya çıkmadan önlenebilecek bu da yaşam kalitenizi artıracak, maliyetleri aşağıya çekecektir. Hukuki sorunun ortaya çıkması anında hukuki danışmanlık acil tıbbi müdahale benzeri nasıl hayat kurtarıyorsa hukuki olarak da hak kaybının önüne geçebilmektedir. Özellikle ifade etmek gerekir ki, şirket mezarlıkları, ‘kendine aşırı güvenen ve hukuk profesyonelleri avukattan danışmanlık almayan girişimcilerle’ doludur. Girişimcilerin planlama ve maliyet hesabı yaparken avukattan alacakları danışmanlığı hesaba katmaları iş planı gereğidir.  

İnternet ortamında hukuki danışmanlık artık büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç; kişinin avukat tanıdığı olmaması, mesafenin uzaklığı,Türkiye dışında olması ya da çekindiği için sorularını avukata yüzyüze soramaması gibi nedenlerdendir.

Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı “danışmanlık hizmeti” karşılığın ücret yasa ve hakkaniyet gereğidir.

Nasıl hekim hasta muayenesi hizmetinden ücret alıyorsa ya da nasıl ki işçi işyerindeki çalışması karşılığında ‘patronun Allah razı olsun’ demesiyle yetinmeyip ücretini istiyor ve alıyorsa avukatın da emeği, hukuki bilgisini sunması karşılığında danışma ücreti alması doğaldır. Avukatla fikir alışverişinin bedeli vardır o da hukuki danışma ücretidir. 

Tek bir soru dahi hukuki danışmanlık hizmeti kapsamındadır ve avukat tarafından talep edilmesi halinde danışma ücreti ödenmesi gerekir. Avukat bey danışmayacağım ‘Sadece bir (1) soru soracağım,‘ ‘küçük bir soru sormak istiyorum‘,’ kısa bir sorum olacak’ gibi sözlerin bu anlamda hiçbir değeri yoktur, soru sorudur bu da danışma ücretine tabidir.  Alacağınız cevap sizi büyük bir zarardan kurtarabileceği gibi tazminat kazanmanıza vesile olabilecektir. Örneğin avukata sorduğunuz soru karşılığı imza atmadan önce ‘ ihtirazi kayıtla imzalıyorum’ şerhiyle imza atarsanız haklarınızı koruyabilir aksi halde 100 bin TL’ler kaybedebilirsiniz. Bu nedenle bir soru için danışma ücreti mi ödenir şeklindeki yaklaşım doğru değildir. Türkiye Barolar Birliği’nin tarifesindeki danışma ücreti en az yani asgaridir (2019 yılı için 375 TL) bunun üzerinde bedelleri serbest piyasa ekonomisine göre talep etmeye hiçbir yasal engel de yoktur. Bu nedenle sorunuzun niteliğine, karmaşıklığına, alacağı vakte göre ücret artabilmektedir. 

Avukata danışmanın yüzyüze veya şu anda olduğu gibi internet ortamında olması arasında fark yoktur. Aynı şekilde hukuksal sorunla karşı karşıya kalan vatandaşın bu bilgiye ulaşması en doğal anayasal hakkıdır.

6100 sayılı HMK’nun 71. maddesine göre dava ehliyeti bulunan herkes davasını bizzat kendisi veya avukatı ile açabilir ve de takip ettirebilir. Yani yasada avukatla takip zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat modern toplumun kamaşık hukuki problemleri karşısında kişilerin ve özellikle de işçilerin avukat yardımından yararlanmaları ve avukat ile kendisini temsil ettirmesi davalarını kazanabilmeleri için adeta mecburiyet haline gelmiştir. Yasa avukat tutmayı zorunlu tutmasa da uygulama yani gerçek yaşam avukat ile temsili zorunlu tutmaktadır. Teori ile uygulama çatışması diyebiliriz. Hukuk eğitimi alan ve müvekkikinin haklarını savunmasını üstlenen avukatın Hukuku ve uygulamayı iyi bilmesi, teknik hukuki bilgiye sahip olması  nedeniyle avukatın hukuki bilgi ve tecrübesinden yararlanmak lehinizedir.

2019 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre 1 saate kadar hukuki danışmanlık  ücreti  375 TL, devam eden her bir saat için 218 TL‘dir.

1-http://AV.TEVRAT DURAN AVUKATLIK OFİSİ
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
tıklayarak ücretini kredi kartı ile ödeyebilir 

ya da

2-İşbankası IBAN ; TR 75 0006400000111650359472 Tevrat DURAN hesabına yatırabilirsiniz. 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Hukuki Danışmanlık için

 

51 thoughts on “Ücretli Danışma

 • 11 Ocak 2014 at 00:04
  Permalink

  merhabalar ,ben özel sektörde 4 yıldan fazladır çalışıyorum.ücret şeklimiz saatlik.fakat hergün 12 saat çalışıyorum.maaş bodrolarımız çalıştığımız saatten gösteriliyor.ama ben işten ayrılmak istiyorum .işyerinden tazminatımı almam için ne yapmam gerekiyor.saygılar.

  Reply
  • 11 Ocak 2014 at 06:50
   Permalink

   Danışma ücretini yatırmanız halinde sorunuz yanıtlanacaktır. Saygılarımla

   Reply
 • 12 Ocak 2014 at 22:43
  Permalink

  ben 4yıldır mek atölyede kaynakçı olarak imbat madeninde çalışmak ta yım bana çıkış ver diler ama iş de suğu tuyorlar sunduğu yerde de bana çok yükleniyorlar bana kendi çıkışımı istiyor lar beni atölyeden gereksiz bir kişi yüzünden çıkış aldım beni harcadılar şimdi benim sigorta yeraltı ama benim görev değişikli yaptırtmaya çalışıyor lar bende olmak istemiyorum beni şimdi lavar atölyesine göderdi ama benim çıkışımı vermesini istiyorum ama ver miyarlar benim hiç bir suçum yok yere çıkış verdiler şimdi ben kıpramamı nasıl alabilirim bana yardım cı olun acil cevap yazın yardım cı olun

  Reply
  • 13 Ocak 2014 at 11:14
   Permalink

   Danışmanlık ücretini yatırmanız halinde sorunuz cevaplanacaktır.

   Reply
 • 15 Ocak 2014 at 23:59
  Permalink

  tevrat bey merhaba ben 16.05.2003 yılından beri aynı şirkette çalışmaktayım sigortamda bu şirkette başladı fakat bu yıl düzenlenen yeni prim sisteminde kazançlarımızdan ciddi derecede düşüş olmuş ve ben yeni prim sistemi ile çalışmak istemiyorum çünki bir önceki sene ile aynı satışları yapsam dahi yaklaşık 1000 tl daha az kazanıcam bende bu yüzden yeni sözleşmeyi imzalamadım şirket 3 yıl sonra benim kıdem tazminatı haklarımı kazanacağımdan dolayı ben ve benim gibi çalışanların kazanamayıp kendi isteğimizle gitmemiz için sanırım böyle bir yola başvurdu sözleşmede bunca yıl bize maaş adı altında verdiği ödeneği de motivasyon primi adıyla değiştirmiş bunun da yasal olmadığını düşünüyorum ayrıca kullanmadığımız senelik izinlerinde bizden ( bütün izinlerimi kullandım hiç bir izin hakkım kalmamıştır ) diye imzalı evrağını gönderdiler imzalayıp geri göndermemiz için bir önemli konuda eskiden bizden müşteriden alamadığımız tahsilatları bizim maaşımızdan kesinti yapmaları yasalmıdır makbuzunu keserek orhan camcıdan kesilen diye makbuzları bize gönderiyorlardı bu bir kaç seneden beri yapılmıyor şikayetlerden dolayı fakat benim onlarca makbuzum şirkette mevcuttur mahkeme bu makbuzları isterse ibraz etmek zorundalarmı sizden bir yol göstermenizi acil olarak rica ediyorum ilgilenirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

  Reply
  • 20 Ocak 2014 at 08:45
   Permalink

   Sorunuzu ofisimde yanıtlayabilirim, randevu alınız.

   Reply
 • 25 Ocak 2014 at 16:56
  Permalink

  sayın av. Tevrat bey divan otelinde çalışmaktayım burdakı yönetim yalakalıgı bırbırlerının ıslerını yaptırmaktan hoşlanırlar ben teknık servıs gorevınde ısımı eksızsız ve öz verenlı bır calısma ıcerısınde yapmaktayım fakat ıse gırdım gırelı servıs le ılgılı sorunlarımı soyledım hıc kımse ılgılenmedı personel olarak evden alınıyorduk fakat son oyunlarını oynadılar ve servıs guzergahı degıstı degıp benı hergun 1 km kadar yurutuyorlar buraya kadar normal olarak anlayabılırsınız sımdı benım psıkolojık olarak agrıma gıden bır yol guzergahı cızdık herkez uyacak dıyorlar ama bayan bır arkadasımızın evının kapısına kadar bırakılıyor ben cadde uzerınde ınıp yuruyorum bunu soyledım yıne ustlerıme sen kımsın de bunu ıstıyorsun onunla kendını bır mı tutuyorsun dıyerek benı bıktırdılar istifamı ederım dedıgımde buyur dedıler ama ben gıtmedım bunlarla harbı harbı savasacagım bunun ıcın ne yapabılırım ıstıfa dılekcem ve manevı olarak sınıf ayrımı yaptıklarından dolayı tazmınat davası acmam ıcın ne yapabılırım (danısma ucretını yazarsanız sevınırım ) tesekkurler

  Reply
 • 27 Ocak 2014 at 10:31
  Permalink

  Tevrat Bey,işçi için haklı fesih sebebi olan ”ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırılık” maddesine bir işverenin sözlü olarak bulunduğu vaatten dönmesi girer mi? Bu vaadi tüm çalışanların önünde vermiş olmasını da göz önünde bulundurursak…

  Reply
  • 27 Ocak 2014 at 10:39
   Permalink

   Danışma ücretlidir. Ayrıntılı soru ve cevap için bu husus kırmızı çizgimiz.

   Reply
 • 12 Şubat 2014 at 21:50
  Permalink

  slm hocam ben 22.06.2006 tarıhınde uskudar devlet hastanesıne işe basladım o tarıhten 11.02.2014 tarhıne kdar temızlık ısıde calıstım ısı bıraktım tazmınatımı almak ıstıyorum vermek ıstemıyorlar ne yapmam gerekıyor hocam

  Reply
  • 12 Şubat 2014 at 21:52
   Permalink

   Danışma ücretini yatırmanız halinde sorunuz cevaplanacaktır.

   Reply
 • 1 Mart 2014 at 17:24
  Permalink

  S.a Tevrat Hocam Ben Özel Bir Şirkette Paketlemeci Olarak 06.09.2012 Tarinden itibaren Çalişiyorum.Huzursuz Olduğum Bazı Konular Var Küfürlü Konuşmaların Dönmesi Başkalarının İşini Yapiyoruz Ayrıca Paketlemede Çok Eğilip Kalkiyoruz Bel Ağrıları Çekiyoruz İşyerinde Sürekli İşçiler Rapor Aliyor Bİze 2-3 Makine Baktiriyorlar Çay Yemek Molalari Eziyet Oluyor İşten Ayrılsam Kidem Tazminatı Alirmiyim

  Reply
  • 4 Mart 2014 at 10:44
   Permalink

   Bu şikayetlerinizi yazılı olarak işvereninizden talep edebilirsiniz sonrasında diğer yollara başvurmanız doğru olanıdır.

   Reply
 • 3 Mart 2014 at 03:31
  Permalink

  Merhabalar Tevrat Bey;
  Özel bir firmada 3 senedir güvenlik görevlisi olarak calışıyorum çalışma saatlerim 12 saat üzerinden 4 gün çalışıyorum 2 gün izin yapıyorum ayda 20 gün çalışıyorum buda aylık 240 saat ediyor.( elimizde çizelgeler mevcut)
  fazla çalıştıgım saatlerin ücretlerini alabilmek için 2 arkadaşla beraber noterden şirkete ihtar çektik ama şirketten cevap gelmedi ihtarı çektigimizde işe gelmedi tutanagı tutulmaması için yıllık izine cıktık yıllık izin dönüşünde işe başlamayacagız

  sigortama her proje degişikligi yapıldıgında girdi çıktı işlemi yapılıyor.
  ilk projemde 950 tl maaş alıyordum 2nci projemde 900 tl düşürdüler 3üncü projemde 825tl ye düşürdüler en projemde ise aylık aldıgım maaş 1050 maaş 155 yol parası aile geçim indirimi alıyorum ama bankama yatan para 1050 tl ve 80 tl agi parası toplamda 1130 yol parası elden alıyorum ama sigortama baktıgımda primlerim 1500 den aşagı ödenmiyor ama bu miktarı hiç bir zaman almadım (bankaya yatan miktar ile ssk hizmet dökümü karşılaştırılıp ispatlanabilir )
  diger arkadaslarımın evli ve 2 cocuk babası oldugu halde aile geçim indirimini bekar agisinden alıyor

  yukarıda yazdıgımız sebeplerden dolayı iş sözleşmemizi fesh etsek kıdem tazminatı alabilirmiyiz

  Reply
  • 3 Mart 2014 at 13:57
   Permalink

   Yazının başlığından da anlaşılacağı üzere DANIŞMA ÜCRETLİDİR. ÜCRETİNİ YATIRMANIZ HALİNDE SORUNUZ YANITLANACAKTIR.

   Reply
 • 11 Mart 2014 at 02:10
  Permalink

  avukat bey ben bi şirkette bir ay calıştım rahatsızlandım 5 gün rapor aldım 5.günde işten cıkarıldıgım ögrendin toplamda orda bir ay calıştım ve 4 aydırda maaşı alamıyorum bi kac yere şikayette bulundum sonuç hala gelmedi.ben hem işsiz kaldım hemde iş konusunda güvenim sarsıldı kaldım öyle..ne yapmam gerekmektedir bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarla..

  Reply
  • 11 Mart 2014 at 11:03
   Permalink

   Toplam 1 ay çalıştım fakat 4 aydır maaş alamıyorum diyorsunuz. Burada kafa karışıklığı ya da meramızı doğru ifade edememe var sanırım. Sorunuzda mantık hatası var.

   Reply
   • 5 Mayıs 2014 at 03:00
    Permalink

    merhaba,
    Arkadaş burada 1 aylık çalışmasının karşılığını 4 aydır alamadığını söylüyor hocam

    Reply
    • 5 Mayıs 2014 at 16:45
     Permalink

     Arkadaşınız kendi adına soru sorabilir.

     Reply
     • 20 Mayıs 2014 at 23:03
      Permalink

      Sitenizi takip eden birisiyim. Yanlış bir anlaşılma olduğu için nazik bir şekilde anlaşılabilirliğini sağladığımı düşünüyorum.Soruyu soran şahıs ile uzaktan yakından bir alakam yoktur. Ayrıca “Arkadaşınız kendi adına soru sorabilir.” cevabı tamamen mantıksız verilen ve konu ile alakası olmayan bir cevaptır. Şahsın yazdığı mesajı düzeltmemin amacı , aynı olaydan başı ağrıyanlar için bir çözüm noktası sağlamaya yardımcı olmaktır.Saygılar HOCAM…

   • 14 Mart 2018 at 16:20
    Permalink

    Avukat bey zaten yazıda açıkça yazmış bundan sonra ücretli danışmanlık hizmeti almalıyız.

    Reply
 • 31 Mart 2014 at 12:47
  Permalink

  Merhaba,
  yaklaşık yıldır çalıştığım firmadan evlilik sebebiyle tazminatlı olarka yaklaşık bir ay önce ayrıldım. Daha önce benim dışımdaki sebeplerden dolayı hard disk yanması maıl arşivimin silinmesi gibi nedenlerden dolayı önemli mailleri kurum yararına muhafaza etmek ve evden de çalışabilmek amacıyla bazı maiilleri şahsi maiilime yollamıştım. Şu anda bir ihtarname aldım Bankacılık kanunu 73 maddesi gereğince ve bu ihlal edilirse 159. md gereğince maiileri imha etmem ve etmezsem yaptırımların uygulanacağı ile ilgili bir ihtarname. maiilleri zaten işten çıktıktan sonra imha etmiştim.Ve bunu müdürüme sözlü ve yazılı olarak belirtmiştim ve mutabık kalmıştık.şu anda ihtarname banka adına insan kaynaklarından geliyor. cevaben bir şey yazmam gerekir mi ?nasıl bir aksiyon almalıyım?

  Reply
  • 31 Mart 2014 at 15:32
   Permalink

   Noter ihtarnamesinde cevap için bir süre öngörülmüşse o süre içinde, aksi takdirde 7 gün içinde cevap veriniz. İhtarnameyi hazırlarken avukat yardımı almanızda büyük fayda vardır.

   Reply
 • 7 Nisan 2014 at 23:16
  Permalink

  İşyerinde çalışma devam ederken kıdem tazminatı alınamaz.

  Reply
 • 22 Nisan 2014 at 03:00
  Permalink

  Tevrat bey alkolü iken ben şöför arkada uyuyan arkadaşda yolcu olarak tek taraflı bir direğe çarpıp sonrasında bir duvara çarpıp taksirle yaralamalı bir trafik kazası geçirdim.allah kimsenin başına vermesin Tevrat bey bu kazada arkadaşımın ayağı kesildi ve kamunun açağı davada bana ne gibi ceza yanımda ki arkadaşın şikâyetçi olup açağı davada bana ne gibi ceza gelebilir açıklamanı çok rica ediyorum saygılar.

  Reply
  • 22 Nisan 2014 at 07:31
   Permalink

   Danışma ücretini yatırmanız halinde sorunuz yanıtlanacaktır.

   Reply
 • 1 Mayıs 2014 at 11:42
  Permalink

  Selamlar.
  Bir vakıfta 9 sene aşçılık yaptım. Hiç bir gerekçe olmadan işten çıkarıldım. 10 bin tl resmi, 8 bin tl gayri resmi para vereceklerini söylediler bana. 1470 tl maaş aldığım halde sigorta primlerim asgari ücret üzerinden yatırıldı onca sene. Dava etsem eskiye dönük eksik yatan sigorta primlerimin ücretini alabilir miyim?

  Reply
  • 1 Mayıs 2014 at 12:49
   Permalink

   Tespit davası ile mümkün. Yazılı belge ile ıspatlamanız gerekir. Yani ıspat şartlerı ağır.

   Reply
   • 3 Mayıs 2014 at 14:35
    Permalink

    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Nasıl ispat ederim, nasıl bir belge lazım?

    Reply
    • 3 Mayıs 2014 at 20:04
     Permalink

     Parayla ilgili hususlar yazılı belgelerle; işyerindeki çalışma saatleri, çalışma düzeni vs. Tanıklarla ıspatlanır. Kabaca bu şekilde. Hukuktaki ıspat sistemi sofistike olup avukat yardımı alınız.

     Reply
 • 6 Mayıs 2014 at 23:06
  Permalink

  İstanbul 22 asliye ceza mahkemnesinden 2 yıl 1 ay toplamda 4 tane bir akrabam bu cezadan almış sabıya kaydında gözüken tarih 27/12/2013 bu ceza için şuan temiz hakkı varmıdır yoksa bu cezayı yakalandıgı yerde direk çekmek için ceza evinemi götürülür.

  – ayrıca bilişim davaları ile ilgili avukatlık yapıyormusunuz

  Reply
  • 7 Mayıs 2014 at 12:44
   Permalink

   Ceza davalarına internet üzerinden yanıt vermiyorum.

   Reply
 • 12 Mayıs 2014 at 21:24
  Permalink

  Tevrat Bey Merhaba,

  Yaklaşık 3.5 – 4 ay önce kiracısı olan dairemi satmak için bir emlakçı ile anlaştım ve emlakçıda bir form imzaladım, aksi gibi ruhsal dengem yerinde olmadığından dolayı ( aile içi geçimsizlik ) doldurduğum sözleşmenin bir nüshasını da almayı unuttum. 3.5 ay oldu hala evimi satamadığı gibi, sözleşmenin bir nüshasını istediğimde de ( ısrarcı olduğum halde ) kesinlikle vermiyor,
  ben sana zamanında verdim diyor…
  Şimdi ben kendim, evimi satın alacak bir talipli buldum ve yarın satışını yapacağım. Emlakçıya, müşteri bulduğumu ve satacağımı söyledim ve kendisine, iyi niyet unsurunda 3000TL para vermeyi teklif ettim… Çocuğa harçlık mı veriyorsun, sözleşmende %6 yazıyor senden çatır çatır bu parayı alırım diyor…
  benimle pazarlık yapıp 6000TL’ye kadar indi ama inanın bu parayı verecek durumum yok.. sonuç olarak beni avukatıyla, mahkemeye vereceğini ( sokak arasında esnaf emlakçısı ) söylüyor.
  böyle bir durumda ne yapabilirim.

  İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Reply
  • 13 Mayıs 2014 at 17:22
   Permalink

   Sözleşmenizde süre varsa onu bekleyin yoksa da fesh edebilirsiniz. Fesh işlemini avukat kanalıyla noterden yapınız.

   Reply
 • 14 Mayıs 2014 at 13:11
  Permalink

  Sayın Duran,

  Mutlu Özel’in, bir benzerini Adıyaman’da ben yaşıyorum;

  Ev Sahibi olarak Emlakçıya, evimi satması için sözleşme imzalamıştım 3.5 Ay geçti evimi satamadı, ben kendim müşteri buldum ve evi nihayetinde sattım. Sözleşmenin kopyası bende yok ve emlakçı, vermemek için diretiyor. Beni Mahkemeye vereceğini söylüyor. Mahkemeye vermesi durumunda ve kazandığını düşünecek olursak ( sözleşme içeriği hatırımda değil ) %6 ödemem gerekirse, tapudaki satış bedeli üzerinden mi hesap yapılır yoksa benim müşteriye sattığım bedel üzerinden mi? ( Müşteri’yi, Emlakçı tanımıyor ve müşteri ile benim aramda yapılmış herhangi bir sözleşme yok, direk olarak tapuya gittik, sattım ve bitti ) Emlakçıya 5000TL teklif ettim Kabul etmiyor illaki mahkemeye vereceğini söylüyor, sattıktan sonra, noterden tek taraflı sözleşmeyi iptal ettiğime dair hızlı posta ile yazı gönderdim

  Reply
  • 14 Mayıs 2014 at 16:40
   Permalink

   Sözleşmeyi fesh hakkınızı satıştan önce kullanmanız gerekirdi. Sözleşmeyi görmeden bir şey söylemek zor.

   Reply
 • 23 Mayıs 2014 at 09:47
  Permalink

  Merhaba. 9 yıllık işçiyim bana küfür ediyorlar bi sözleşme imzalatmaya çalışıyolar imzalamıyorum. Çok iş yüklemeye başladılar hiç ses çıkaramıyorum. Ne yapabilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz.

  Reply
  • 23 Mayıs 2014 at 12:53
   Permalink

   Ücretli danışmanlık kapsamında soru öncesinde hesap numaramıza ücreti yatırmanız halinde sorunuz yanıtlanacaktır.

   Reply
 • 27 Mayıs 2014 at 10:07
  Permalink

  S.a Tevrat Bey Ben Özel Bir Şirkette 2 Yıldır Çalişiyorum.Bu Sene Uzman Çavuşluğa Giricem.Bu 2 Yıllık Kidem Ve İhbar Tazminatımı Alabilcekmiyim.İşten Ayrılma Sebebi Olarak Askeriye Uzman Çavuş Olarak Giricem.Sadece Evet Yada Hayır Diye Cevap Verirseniz Çok Makbule Geçer Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

  Reply
  • 27 Mayıs 2014 at 11:23
   Permalink

   Olumsuz

   Reply
   • 27 Mayıs 2014 at 14:09
    Permalink

    Tevrat Bey Olumsuz Derken Yani Kidemle İhbarı Alabiliyormuyum ? Evet Yada Hayır Demeniz Yeterli Ondan Sonra işyeri ile Görüşücem Dava Açmaya Gidicek Öle Gözüküyor

    Reply
    • 27 Mayıs 2014 at 14:18
     Permalink

     Sadece Evet Hakkınız Var Demeniz ondan sonra işyeri ile görüşcem avukatım olarak sizi düşünüyorum sıkıntı yaşatıcaklardır sonra yüzyüzü görüşüp gereğini yapmak için sizinle görüşcem ama önce kıdem ve ihbarımı alabiliyormuyum bunu bilmem gerek

     Reply
     • 29 Mayıs 2014 at 17:52
      Permalink

      Yanıtım olumsuz demiştim. İyice cevabımı okuyunuz. Kıdem ve ihbar alamazsınız.

 • 16 Haziran 2014 at 00:29
  Permalink

  MERHABALAR
  GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KİRALADIĞIMIZ BİR ARACI KİRALAMACI YETKİLİSİNE TESLİM EDECEKTİK, YETKİLİ DE YAKININDAKİ OTOPARKA BIRAKMAMIZI İSTEDİ VE OTOPARKA BIRAKTIK. SONRA CÜZDANIMI ARAÇTA UNUTTUĞUMU FARKETTİM VE HEMEN OTOPARKA GİDİP CÜZDANIMI KOYDUĞUM ORTA KONSOLA BAKTIM ANCAK YOKTU. CÜZDANDA YÜKLÜ MİKTARDA NAKİT PARA, KİMLİK, EHLİYET, KREDİ VE BANKA KARTLARIM VARDI. BUNUN ÜZERİNE OLAYLA İLGİLİ EMNİYETTE ŞİKAYETÇİ OLDUM. DOSYAYA İSE İLGİSİZ MEMURUN EKSİK VE SON DERECE BASİT İFADE TUTANAĞINDAN DOLAYI SAVCILIK TARAFINDAN TAKİPSİZLİK VERİLDİĞİNİ ÖĞRENDİM VE BİRKAÇ GÜN İÇERSİNDE DE TARAFIMA İHTARNAME GELECEĞİNİ BİLİYORUM. ARACIN İÇİNDE BEN DAHİL 5 KİŞİYDİK VE HEPSİ DE CÜZDANIMIN ARAÇTA OLDUĞU KONUSUNDA TANIKTIR. AMA EMNİYETE BU TANIKLARI İFADE VERMELERİ İÇİN GÖTÜRMEME RAĞMEN, TANIKLARA GEREK YOK DENİLEREK İFADELERİ ALINMADI. VERİLEN TAKİPSİZLİK KARARINA İTİRAZDA BULUNACAĞIM.
  1. YASAL OLARAK RENT A CAR YETKİLİSİNİN ARACI TESLİM ALIRKEN, BİZZAT KONTROL EDİP ALMASI GEREKİR. SONUÇTA BELKİ ART NİYETLİ BİRİ OLABİLİR VE ARACA UYUŞTURUCU, BOMBA GİBİ CİSİMLER SAKLAYABİLİR, İHBARDA BULUNABİLİRDİ…
  2. EMNİYETTE İFADE ALAN MEMURUN, DETAYLI VE AÇIK BİR İFADE TUTANAĞI HAZIRLAMAMASI, GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEMESİ, LEHİME OLACAK TANIKLARI EMNİYETE GETİRMEME VE ISRARIMA RAĞMEN İFADELERİNİ GEREK YOK DİYEREK ALMAMASI…
  NASIL ETKİLİ VE DETAYLI BİR İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZABİLİRİM ? AYRICA DİREK SAVCIYLA DA KONUŞACAĞIM…
  TEŞEKKÜRLER

  Reply
  • 17 Haziran 2014 at 10:32
   Permalink

   Sorunuz ayrıntılı, hukuki danışmanlık almak istemeniz halinde (220 TL) Avukatlık Ofisimizden 02125533793 randevu alınız. Zaten yorumunuz ‘ücretli Danışma ‘ başlığı altında. ))

   Reply
 • 29 Ağustos 2014 at 19:04
  Permalink

  mrb av bey ben bi kooperatifte 14 senedir 2 kişi 24 +24 çalışıyorum bu güne kadar asgari ücret maaş dan başka hiç bi hakkımı vermediler bir gün izin kullanmadım bir gün fazla mesai almadım maaşlarımızı hep elden aldık çok sıkıldım artık izin sordugum da cevap vermiyorlar sigortam kisintisiz yatıyor işten ayrılsam tüm haklarımı alabilirmiyim

  Reply
  • 2 Eylül 2014 at 15:16
   Permalink

   Hakkınız var fakat süreci avukata vekalet vererek başlatabilirsiniz.

   Reply
 • 18 Eylül 2014 at 02:59
  Permalink

  merhaba. ben 28 yashinda azeri kizim. tc vetendasiyla evliyim oturma iznim var. nigahmizda turkiyede var. 5 aylik kizim var.ben kadin dogum hastanesinde kizima hamile olarken 9 cu aydaydim doktora kontrola getdim fena sancim vardi doktor bebeyin kalp doyuntusunu kotu gorduyu ucun acil nst baglan dedi. ordaki ebe baglamak istemedi get sirani bekle bende sancim var ve bebek korkdum bekleyene kadar olur kavka etdim ne bicim insansin falan dedim. simdi bebek dunyaya geldi 5 ay oldu haber aldim ki beni mahkemeye polise vermis. ne olur olsun bir hamile kadinla boyle konusulmaz. Allah korusun bebeyime bir shey olurdusa bekleyerken ne olurdu o zaman. sizce kanun kim tarafda olacak. ve tezminat ala bilecemmi ben ve ya beni ne gibi ceza ola bilir para cezasiysa ne kadar ola bilir. cevap yazmagini bekliycem

  Reply
 • 27 Ekim 2014 at 00:23
  Permalink

  Gazeteci olarak çalışıyorum. Sarı basın kartım var. ama 212 sayılı yasaya göre ikramye ödemem 7 yıldır hiç yapılmadı. bunun için işten ayrılarak tazminat ve ikramiyelerimi alabilir miyim?
  Teşekkürler..

  Reply
  • 28 Ekim 2014 at 12:34
   Permalink

   Danışma ücretlidir. Bu kapsamda ücretini yatırmanız hainde sorunuz yanıtlanacaktır.

   Reply
 • Pingback:Yurtdışında çalışan Türk işçilerin hakları - Avukat Tevrat DURAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir