Araçtaki arızayı ve haklarınızı yetkili servise,bayiye noter ihtarnamesi ile bildiriniz.

Av.Tevrat DURAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur.
Av.Tevrat DURAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur.
  • Otomotiv şirketlerinin değişik mecraladaki yüksek bütçeli reklamlar ile ürünlerini tanıtmaları rekabetin arttığı günümüzde daha da önem kazanmıştır. Rekabetin kızışması ile reklam bütçeleri arttığından    otomobillerin bizlere maliyeti daha da artmıştır. Buna karşın ürün kalitesinde aynı artışı göremiyoruz. Çünkü artık araçlardaki arızaların adedi artmıştır etrafımızda eş dost çevremizde artık araçların sık sık arızalandığına şahit oluyoruz. Üstelik D,E SUV gibi lüks segmentlerde araçlar  aldığı paranın hakkını vermekte zorlanmakta ve kısa zamanda arıza yapabilmektedir.
  • Yetkili servise garantili araçlarımızı teslim ettiğimizde mutlaka şikayetimizi iş emrine,formuna yazdırmalıyız. Ardından bedel iadesi ya da yeni araçla değişimi noterden göndereceğimiz ihtarname ile talep etmeliyiz. İhtarnamenin bir fonsiyonu da ayıp ihbarı dediğimiz arızanın varlığını, niteliğini,nedenini satıcı bayiye bildirmektir.
  • Noterler ihtarname yazmamakta bu konuda araba davalarında deneyimi olan avukatlardan destek almalıyız. Noter ihtarnamesinde satıcıya talebe göre 7 ya da 30 günlük süreler verilmesi gerekir.
  • Özetlemem gerekirse aracınızdaki arızayı ve bedel iadesini ıspat ve durumun ciddiyetini karşı tarafın dikkatini çekmek için avukatınızla noterden ihtarname çekmelisiniz.

2.8.2016

AV.TEVRAT DURAN,İstanbul

avtevrat

Av.Tevrat DURAN- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur. Adres: İkitelli-Atatürk Mah. Güner Sok. No:1 Teknikyapı Metropark B1 Kule Kat:36 D:295 Küçükçekmece-İSTANBUL GSM: 0553 254 81 34

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir