ACIMIZ BÜYÜK. HUKUK CAMİASININ VE MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Mehmet Selim Kiraz’ın şahsında Türk milletine Yönelen TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ. ACIMIZ BÜYÜK. HUKUK CAMİASININ VE MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Dün 31 Mart 2015 günü Çağlayan Adliyesi’nde acı bir terör eylemi yaşandı.

Bir insanı, bir Cumhuriyet savcısını, hukuk meslektaşımızı yitirmemiz sebebiyle çok üzgünüz. Hukuk camiasının ve milletimizin başı sağolsun. Bu bir terör eylemidir. Bir insana, savcı meslektaşımıza ve ülkenin birliğine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Bu terörün acısını bile yaşamamıza izin verilmeden, bir takım medya organlarında olayın sıcaklığı içinde olaydan avukatları, onların adliyeye giriş biçimlerini sorumlu tutmaya yönelen haksız ithamları ve kara propagandayı kabul etmek mümkün değildir. Saldırganlar avukat değillerdir ve bu bir terör eylemidir.

Çağlayan adliyesi Metrobüs  E- 5 girişinde avukatlar için özel turnike var. Çipli Avukat Kimliğini avukat okutarak burdan geçer. Ekranda da avukatın fotoğrafı , kimlik bilgilerini özel güvenlik görevlisi görür .  Bu turnike bozuktu. Ben hiçbir zaman bu turnikeden geçmedim; istedim fakat bozuk dendi. Şimdi güvenlik açığının kaynağı bozuk sistem iken avukatlara çamur atmak suçu gizlemek Başkasına atmaktır.

Savcının ölmemesi için teröristle Görüşen aktif çaba sarfeden (baro başkanı) avukatı görmezden gelip “avukat terörü”var demek insafsızlıktır.

Savcının öldürülme olayından sonra avukatları hedef göstermek en hafif deyimle aymazlıktır,

Adliyedeki X ray cihazından hakim ve savcılar da geçmesi şartıyla avukatların da geçmesine evet. Sanki avukatlar, savcımızı öldürmüş gibi itham ederek ‘suçlu olan avukatlardır, bu nedenle avukatların kendilerini affettirmesi gerekir’ algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Varlık sebebi hukukun üstünlüğünü, hak ve özgürlükleri korumak olan avukatların bu müessif olaydan hareketle hedef haline getirilmesi, sorumlu tutulmaya çalışılması kabul edilemez. Bu anlamda biz avukatlar her türlü teröre ve şiddete karşı olduğumuz gibi, meslektaşlarımızın, hukuk camiasının içinde ve yanındayız. TCK 6.maddeye göre, avukatların da tıpkı hâkim ve savcılar gibi yargı görevi yapan kişiler olduğu unutulmamalıdır.

Bu anlamda avukatlar adaletin ve adliyenin ayrılmaz bir parçasıdır. Bütün bir avukat camiasını rencide edebilecek haksız ve zamansız açıklamalarda bulunulmaması gerekir. Tekrar ifade edeyim ki, Cumhuriyet Savcısına yönelen terör eylemi Türk milletine yapılmıştır. Türk milletinin başı sağolsun. Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine sabrı cemil niyaz ediyorum. 01.04.2015

AV. TEVRAT DURAN

 

 

avtevrat

Av.Tevrat DURAN- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur. Adres: İkitelli-Atatürk Mah. Güner Sok. No:1 Teknikyapı Metropark B1 Kule Kat:36 D:295 Küçükçekmece-İSTANBUL GSM: 0553 254 81 34

One thought on “ACIMIZ BÜYÜK. HUKUK CAMİASININ VE MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

 • 2 Nisan 2015 at 11:39
  Permalink

  Adliyeye girişte turnikeler var, burada çipli avukat kimliğini okutup avukatlar adliyeye girer. Çanta ve üst aranmaz.
  Savcıyı öldürenler sahte avukat kimliği ile adliyeye girmiş. Özel güvenlik, avukat beyler kimliğinizi turnikeye okutup geçiniz deyip uyarsaydı, bu teröristler adliyeye sahte avukat kimliği ile giremezdi.
  Olay bu kadar net… Güvenlik zaafiyeti avukattan değil adliye güvenliğinden kaynaklı.
  Bu kadar net. Alın size devletin tepesinden haber
  ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi’ndeki rehine krizinde avukatlara çattı. Erdoğan ”Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz… Hayır… ‘Bal gibi de aranır’ diyeceğiz ve tedbirlerini alacağız. İşte cübbeli dendi, bu şekilde girdiler. Bunlar yıllar öncesinin ne yazık ki şu anda bize faturasıdır” dedi.
  Yani
  Suçlu avukatmış, bu algıyı oluşturmak, avukatı zora sokmak bigisizliktir,…. başka şeydir….!!!
  Devletin tepesindeki birikim, ahlak buysa vay devletin, milletin haline…

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir