o km araçlarda tamirden sonra arızanın tekrarlaması halinde bedel iadesi davası

  • O km alınan araçlarda istenmeyen şikayetler kısa sürede ortaya çıktığında can sıkıntısı içten değil. Örneğin  frenlemede titreme şikayetinde ön disk ve balatalar değiştiği o anda arıza giderildi dense de 1-2 ay geçmeden aynı sorun yine tekrarlamaktadır. Bu süreçte yetkili servisler müşterilerini özenle ağırlamakta servis personelleri gerekli ilgiyi gösterse de aynı ilgi araca maalesef gösterilmiyor. ki aynı arıza tekrarlamakta. Can sıkıcı olan işte bu neden yani arızanın çıkması bir nedenken tamir görmesine rağmen aynı arıza tekrarlıyor.
  • Üstelik arabalar lüks denilen sınıftaki arabalarda meydana gelmektedir. Aynı arızanın tekrarlaması halinde tüketici aracının yenisiyle değiştirilmesini ya da ödediği bedelin aynen iadesini talep etmesi 6502 sayılı yasa gereğince  hakkıdır. Bu durumlarda araçlarda 2. elden kaynaklı değer kaybı oluşmamakta 0 km gibi işlem görmektedir. Yani tam olarak ödediği bedeli geri alabilmektedir. Hukuki süreçte servis, formlara mutlaka şikayetinizi yazmanız ardından imzalamanızı önermek isterim. Aynı şekilde tüm servis kayıtlarını saklamalısınız. Elinizde servis kaydı yok ya da eksik ise bunu yetkili servisten almak sizin yasal hakkınızdır. Vermezse servisi şikayet hakkınız vardır. 
  • Tüketici olarak hakkınızın peşinde olun haklı olun Hak’la beraber olunuz. 13.6.2016
  • AV.TEVRAT DURAN,İstabul

avtevrat

Av.Tevrat DURAN- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur. Adres: İkitelli-Atatürk Mah. Güner Sok. No:1 Teknikyapı Metropark B1 Kule Kat:36 D:295 Küçükçekmece-İSTANBUL GSM: 0553 254 81 34

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir