Hakkımızda

Av. tevrat duran

Av.Tevrat DURAN

Av.Tevrat DURAN (İstanbul Barosu Sicil No:24851) , 1977 yılında Fatsa’da doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Fatsa ve Bakırköy İmam Hatip Liseleri’nde

ilk Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (1995-1999)

ikici lisans eğitimini AÜ. İktisat Fakültesi’ne bağlı Uluslararası İlişkiler Bölümünde (2013-2016) tamamlamıştır. 
Av. Tevrat DURAN İstanbul Barosu’na 2000 yılında kayıt olarak avukatlık ruhsatını almış ve askerlik dönüşü  mesleki yaşantısına devam etmiştir. 

2000 yılından bu yana hukuk ofisinde mesleki faaliyetini devam ettirmektedir.

Vizyonumuz ; yargılama faaliyetinde müvekkilin haklarını etkin olarak savunmak hukuk devletinin yerleşmesi amacına uygun şekilde meslekteki saygınlığımızı korumak bir üst düzeye çıkarmaktır.

‘İşimizi 16 yıldır her daim özenle yapmaya devam ediyoruz.’  

Hukuk ofisimiz, güncellenen bilgisi ve 20 yıllık hukuk tecrübesiyle; önüne gelen hukuki sorunları gerekli ihtimamı (özen) göstererek “medeni hukuk,ceza hukuku,idare hukuku,icra hukuku” gibi farklı hukuk disiplinleri açısından yorumlama,sorunu tanımlama,analiz edebilme,sentezleme ve çözüm önerileri getirerek çözümleme yeteneğine sahiptir. Kusurlu adalet sistemimizde  ‘hak-hakkı aramak’  en büyük ihtimamı hak etmektedir. 

Ofisimiz üzerine aldığı hukuki işleri sonuna kadar ‘işine karşı dürüstlük ‘müvekkiline karşı güven’ ilkesine göre sonuçlandırır. Hukuki süreçte müvekkilin de katılımının sağlandığı görüşünün alındığı proaktif hukuki yönetişime değer vermekteyiz. Av.Tevrat DURAN ‘ üstlendiği dava ve işlerde menfaat-para karşısında ‘Bozulmaz, satın alınamaz, yıkılmaz’ niteliği ile haklı övgü kazanmıştır. Çünkü bizler Adaletin yerini bulması için kaygı duyuyor bunun için ihtimam gösteriyor vekil edenlere ‘önleyici(prevetif) hukuki prosedür’ ve/ya ‘onarıcı(correctif)  hukuki yardım’ sunuyoruz.

UYAP sistemini aktif olarak kullanarak davaları UYAP sistemi üzerinden de takip ediyoruz. 

Av.Tevrat DURAN, Türkiye Barolar Birliği ile Avrupa Konseyi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri Projesinekatılmış olup “Gayrimenkul,Kamulaştırma Hukuku, İş Hukuku ve Tüketici Hukuku” alanlarında yazılmış hukuki yazıları ve medyada program ve kendisiyle yapılan ropörtajlarla hukuk dünyasında kendine saygın bir yer edinmiş yazılarından alıntılar yapılmıştır. 

www.hukukcagı.com  www.turkhukuksitesi.com’da hukuki yazılarıyla hukuk dünyasında aktif olarak yer almaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olup ‘Atatürk Mah. Güner Sok No:1 Metroparktowers B1 Kule Kat :36 D:295 PK 34307 Küçükçekmece/İSTANBUL’ adresindeki kendi yerinde  özellikle “kamulaştırma-gayrimenkul,İş Hukuku,Tüketici hukuku” alanlarında ve diğer alanlarda “pekişmiş hukuk bilgisi ve deneyimleriyle “ mesleki kariyerini devam ettirmektedir.

Bu web sitesini bizlere ve iletişim bilgilerimize ulaşmak için kullanabilir ve hukuki yazılarımızı okuyarak gündemi hukuki bir bakış açısıyla takip edebilirsiniz. İlgi alanlarımızdaki mevzuat değişikliklerini yakinen takip ediyoruz. Bu site üzerinden teknik ve sofistike olarak üretilen hukuki bilgiyi sade, anlaşılır üslupla toplum hizmetine tahvil etmeye çaba sarfediyoruz. 

Bu web sitesinde yer alan bilgiler kesinlikle avukat – müvekkil ilişkisi oluşturulmasına yönelik bir çağrı değildir ve böyle bir çağrı olarak dikkate alınmamalıdır. Bu sitede paylaşılan yazılar ve bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık ve hukuki yardım teşkil etmez, bilgilerin doğruluğu,güncelliği garanti edilmez.  Web sitesinde yazılan bilgiler doğrultusunda hukuki metin hazırlamanız halinde tarafımızdan sorumluluk üstlenilmez. Her somut olayın kendine göre özelliği olup bu sitede yer alan bilgi ve yorumlar her olaya uygulanamaz. Sayfalarımızdaki yazılar genel perspektif çizmekte hukuki konularda temel bilgilere yer verilmektedir. Ayrıntılı hukuki-teknik bilgiye ‘danışmanlık hizmeti’ alarak erişebilirsiniz. 

Sitemizde yer alan yazılardan izinsiz alıntı yapılamaz,hiçbir şekilde tamamen kopyalanamaz. Aksi halde telif hakkı kapsamında hukuki ve cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz. 

Avukatlık Hizmetlerimizin kapsamı ve çalışma koşullarımız hakkında bilgi almayı istemeniz halinde, iletişim bölümünde yer alan iletişim formunu doldurarak irtibat kurabilirsiniz. Bu web site, Avukatlık Mesleği Etiğine, Meslek İlke ve Kurallarına uymayı kutsal bir ödev saymaktadır.

En önemli güç kaynağımız devamlı yenilenen bilgi ile  dava öncesi hukuki stratejimizi belirlememiz ve 1995’ten bu yana hukuk alanındaki birikim ve uzmanlığımızdır. 

Saygılarımla

Av. TEVRAT DURAN

İstanbul Barosu-24851

avukattevrat@gmail.com

0553 254 81 34

Adres: Haritada görmek için tıklayınız.

 http://AV.TEVRAT DURAN AVUKATLIK OFİSİ
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ